Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podróbki warte półtora miliona

Data publikacji 15.11.2011

Policjanci z Katowic i Siemianowic Śląskich odkryli magazyn z odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość rynkową zabezpieczonego towaru oszacowano na blisko półtora miliona złotych. Trzech mężczyzn podejrzewanych o handel nielegalną odzieżą może trafić do więzienia nawet na pięć lat.

Do odkrycia nielegalnej odzieży doszło w miniony czwartek w jednym z magazynów na obrzeżach Siemianowic Śląskich. Policjanci zabezpieczyli ponad 4 300 sztuk ubrań z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość rynkową zabezpieczonych podróbek oszacowano na blisko półtora miliona złotych.

Trzech mężczyzn podejrzewanych o handel nielegalną odzieżą może trafić do więzienia nawet na pięć lat.

To już drugi przypadek zabezpieczenia nielegalnej odzieży przez siemianowickich stróżów prawa. 19 kwietnia tego roku policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli prawie 400 sztuk odzieży wartej ponad 130 tysięcy złotych.

Za wprowadzenie do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym lub oznaczanie takim znakiem towarów, ustawa prawo własności przemysłowej przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat. Jeżeli natomiast sprawca uczynił sobie z tego stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, może trafić za kratki nawet na pięć lat.

(KWP w Katowicach/js)

Film Podróbki warte półtora miliona

Opis filmu: podróbki, odzież

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podróbki warte półtora miliona (format flv - rozmiar 3.15 MB)

Powrót na górę strony