Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców napadu z nożem i atrapą broni

Data publikacji 15.11.2011

Sąd tymczasowo aresztował sprawców napadu z nożem i przedmiotem przypominającym pistolet na uczniów, którzy fotografowali północnopraskie zabytki. 28–letniego Piotra R. policjanci zatrzymali w mieszkaniu. Tam zabezpieczyli nóż i odzyskali skradziony aparat. Drugi ze sprawców, 29–letni Bogumił N. sam zgłosił się do komendy przy Jagiellońskiej.

Do trzech uczniów, którzy fotografowali północnopraskie zabytki, podeszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał w ręku nóż, drugi trzymał przedmiot przypominający broń. Napastnicy zażądali od uczniów 7 złotych. Ponieważ ci nie mieli pieniędzy, sprawcy zabrali im aparat fotograficzny wart około 600 złotych.

Operacyjne ustalenia półncnopraskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania jednego z rozbójników. 28–letni Piotr R. miał w swoim mieszkaniu nóż oraz skradziony aparat fotograficzny. Prokurator postawił mu zarzut rozboju z użyciem noża, a sąd aresztował go tymczasowo na dwa miesiące. Drugi ze sprawców sam zgłosił się do komendy przy Jagiellońskiej. 29–letni Bogumił N. usłyszał takie same zarzuty jak jego kompan i tak jak on na dwa miesiące trafił do aresztu.

Mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony