Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

30-latek usłyszał 18 zarzutów

Data publikacji 15.11.2011

Aktem oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Żaganiu zakończyła śledztwo dotyczące przestępstw przeciwko mieniu, do których doszło w okresie od marca do sierpnia tego roku. Głównemu podejrzanemu policjanci przedstawili 18 zarzutów.

W czasie prowadzonych działań policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymali na początku sierpnia tego roku dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamania do sklepów i kiosków oraz kradzieży motorowerów, które stały na parkingach przyblokowych w Żaganiu. Obaj podejrzani zostali w sierpniu tymczasowo aresztowani.

Żagańscy policjanci w czasie kilkumiesięcznego postępowania przygotowawczego zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie aresztowanym mężczyznom kilkunastu zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu.

Główny podejrzany, 30-letni Andrzej W. usłyszał aż 18 zarzutów. Ustalono, że w marcu i kwietniu 2011r. mężczyzna dokonał czterech oszustw na szkodę telefonii komórkowych. Oszustwa te polegały na zawieraniu z przedstawicielami telefonii komórkowej promocyjnych umów, w czasie których podejrzany otrzymywał aparaty telefoniczne. Następnie podejrzany sprzedawał telefony komórkowe i nie wywiązywał się z zawieranych transakcji. Następnie, w okresie od maja do sierpnia tego roku, podejrzany Andrzej W. dokonał trzech włamań do sklepów, trzech włamań do kiosków oraz ośmiu kradzieży motorowerów. Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, a zarzucanych mu przestępstw dokonał w warunkach tzw. recydywy.

Włamania do sklepów i kiosków miały miejsce w Żaganiu, oraz w Żarach i Siodle. Oprócz głównego podejrzanego, uczestniczyło w nich jeszcze pięciu nieletnich w wieku od 14 do 16 lat i jeden dorosły mężczyzna. Straty powstałe w wyniku popełnienia 18 przestępstw zostały oszacowane na ponad 30 tys. złotych. Część skradzionego mienia, głównie motorowery, zostały przez policjantów odzyskane i przekazane pokrzywdzonym.

Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Żagań /ep)
 

Powrót na górę strony