Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna, który zaatakował fotoreportera

Data publikacji 15.11.2011

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uderzył fotoreportera na Pl. Konstytucji podczas manifestacji 11 listopada. Od momentu ustalenia danych mężczyzny minęło zaledwie kilka godzin do zatrzymania. Mężczyzna w ręce policji wpadł na placu budowy, tam gdzie pracował. Policjanci apelują do pokrzywdzonego fotoreportera o pilny kontakt z komendą policji przy ul. Wilczej.

Podczas manifestacji 11 listopada na Pl. Konstytucji kamery zarejestrowały moment, kiedy mężczyzna z przysłoniętą twarzą białą kominiarką cofa się i uderza stojącego za barierką fotoreportera dokumentującego przebieg manifestacji. Od momentu pozyskania nagrania, policjanci ze Śródmieścia ustalali tożsamość mężczyzny. Dziś rano już wiedzieli, kto stoi za atakiem. Kryminalni pojechali zatrzymać mężczyznę na jednym placów budowy na warszawskim Bemowie. Norbert B. (38 l.) nie stawiał oporu. Został przewieziony do komendy przy ul. Wilczej.

Mężczyzna znany jest Policji. Podczas zdarzeń w Bydgoszczy został zatrzymany za wtargnięcie na boisko. Był też zatrzymywany w 2009 r. do sprawy narkotykowej.

Policja prosi o kontakt poszkodowanego mężczyznę z Komendą Rejonową Policji Warszawa I przy ul. Wilczej 21. Postępowanie w tej sprawie prowadzi wydział do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu śródmiejskiej komendy.

Policjanci ustalają sprawców zajść, do jakich doszło podczas demonstracji 11 listopada. Apelują też do osób pokrzywdzonych, by zgłaszały się do śródmiejskiej komendy w celu dopełnienia formalności.

Powrót na górę strony