Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój na ponad 20 tysięcy złotych. Sprawcy w rękach policji

Data publikacji 16.11.2011

Lubelscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 35 lat, którzy odpowiedzą za dokonanie rozboju. Do przestępstwa doszło na jednym z lubelskich osiedli. Napastnicy zapukali do jednego z mieszkań, gdy właściciel otworzył drzwi, wepchnęli go do mieszkania i zagrozili pobiciem. Zrabowali trzy zegarki w tym rolexa wartego ponad 15 tysięcy złotych. Sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na terenie osiedla Czechów. Do drzwi mieszkańca Lublina zapukał znany mu z widzenia mężczyzna. Kiedy otworzył okazało się, że na klatce schodowej stoi także kolejny męzczyzna. W tym momencie właściciel został siłą wepchnięty do mieszkania. Tam napastnicy zagrozili mu pobiciem i zniszczeniem samochodu. Sprawcy zabrali z mieszkania trzy zegarki w tym jednego rolexa wartego ponad 15 tysięcy złotych.

Kiedy pokrzywdzony zamknął drzwi, aby uniemożliwić wyjście sprawcom, wtedy jeden z nich wyciągnął nóż. Mężczyzna zagroził, że użyje go, jeśli ten nie wypuści ich z mieszkania. Pokrzywdzony, obawiając się spełnienia groźby, wypuścił sprawców a następnie powiadomił policję.

Sprawą zajęli się kryminalni z V komisariatu, którzy tego samego dnia ustalili miejsce zamieszkania jednego ze sprawców. Sprawcą okazał się 35-letni mieszkaniec Lublina. W trakcie przeszukania mieszkania, policjanci odnaleźli jeden z zegarków.

Wczoraj w ręce kryminalnych wpadł kolejny napastnik. To 27-letni mieszkaniec miasta. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu mundurowi ujawnili skradzionego rolexa. Dalsze czynności wykazały, że trzeci zegarek trafił już w ręce innego mężczyzny. Wczoraj został odzyskany, a 32-latek usłyszał zarzuty paserstwa. Łącza wartość skradzionych zegarków została wyceniona na ponad 22 tysiące złotych.

Dziś obaj napastnicy zostaną doprowadzeni do prokuratury. Za przestępstwo rozboju grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Obaj byli już notowani za rozbój.

( KWP w Lublinie/ ep)
 

Powrót na górę strony