Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Kolekcjonerzy" broni odpowiedzą za jej nielegalne posiadanie

Data publikacji 16.11.2011

W jednym z orneckich mieszkań policjanci znaleźli arsenał pochodzący z czasów II wojny światowej. "Kolekcjonerzy" broni odpowiedzą za jej nielegalne posiadanie przed sądem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj orneccy policjanci, wspólnie z pirotechnikami z AT Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego oraz z przewodnikiem psa wyszkolonego do ujawniania materiałów wybuchowych ze Straży Granicznej, w godzinach porannych zapukali do jednego z orneckich mieszkań. Policjanci wcześniej ustalili, że w tym mieszkaniu może znajdować się większa ilość broni i amunicji. W wyniku przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych 46-letniego mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli 8 szt. broni z bagnetami, naboje i łuski po nabojach, różne elementy składowe broni, rozbrojone pociski artyleryjskie oraz inne militaria pochodzące z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 46 i 20 lat. Cały arsenał został zabezpieczony przez funkcjonariuszy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni, z użyciem wykrywacza metalu, odnajdowali broń i amunicję w ziemi, a następnie przechowywali ją w miejscu zamieszkania. Za posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sprawdzają także, czy istniało realne zagrożenie życia i zdrowia innych osób.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony