Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził bronią i usiłował wymusić pieniądze

Data publikacji 17.11.2011

Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował miński sąd wobec 45-letniego Tadeusza S. mieszkańca cegłowskiej gminy, który groził bronią swojemu znajomemu. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Mrozów otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców cegłowskiej gminy, który został zaatakowany przez swojego znajomego. Prawdopodobnie chodziło o rozliczenia finansowe. Napastnik wyjął pistolet, którym zaczął grozić. Mężczyzna obezwładnił go i powiadomił Policję.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Był nim 45-letni Tadeusz S. pochodzący z cegłowskiej gminy. Do policyjnego depozytu trafił pistolet i kilka sztuk amunicji. W chwili zatrzymania Tadeusz S. miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna został przewieziony do prokuratury. Usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Na wniosek prokuratora, sąd w Mińsku Mazowieckim aresztował Tadeusza S. na trzy miesiące.

Mężczyznę czeka sprawa karna. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Tymczasem policjanci dokładnie sprawdzą, skąd mogła pochodzić broń i amunicja oraz, w jaki sposób Tadeusz S. wszedł w jej posiadanie.

(KSP / ep)

Powrót na górę strony