Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli w domu starszą kobietę

Data publikacji 17.11.2011

Za napad rabunkowy na starszą, samotnie mieszkającą kobietę, odpowiedzą przed sądem młody mężczyzna i dwaj nieletni, zatrzymani przez kłodzkich policjantów. Zamaskowani napastnicy, w domu pokrzywdzonej, sterroryzowali ją przedmiotem przypominającym broń, a następnie okradli.

Policjanci z komendy powiatowej w Kłodzku ustalili i zatrzymali podejrzanych o napad rabunkowy na samotnie mieszkającą, starszą kobietę. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Kłodzko, w wieku 19, 15 i 14 lat. Napastnicy sterroryzowali pokrzywdzoną przedmiotem przypominającym broń, a następnie ją okradli. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, po godzinie 21.00. Zamaskowani kominiarkami sprawcy, wybijając okno w korytarzu, włamali się do domu pokrzywdzonej. Sterroryzowali 80-letnią kobietę, przykładając jej do głowy pistolet, jak się później okazało - zabawkę, a następnie zażądali od niej wydania pieniędzy.

Przerażona kobieta wskazała napastnikom miejsce przechowywania swoich oszczędności. Sprawcy zabrali 330 zł i zaczęli plądrować pomieszczenia w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów. Ostatecznie, po niespełna kilkunastu minutach, zabrali pieniądze oraz kilka butelek wina i uciekli. Kobieta początkowo bała się powiadomić policję o przestępstwie. Dopiero nazajutrz opowiedziała swojej krewnej o zdarzeniu. Ta szybko powiadomiła funkcjonariuszy.

Policjanci z Kłodzka, po uzyskaniu informacji o napadzie, niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawców tego przestępstwa. Sprawa nie była łatwa, gdyż pokrzywdzona nie do końca była w stanie opisać wygląd napastników, z uwagi na to, że byli zamaskowani. Policjanci jednak, na podstawie prowadzonych w tej sprawie czynności, zebranych informacji oraz gromadzonego materiału, wytypowali, a następnie zatrzymali, podejrzanych o ten napad.

19-latek, decyzją sądu, został już tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Teraz za czyn, o który jest podejrzany, grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie nastolatków zdecyduje natomiast sąd rodzinny.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony