Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ekstradycja poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Data publikacji 17.11.2011

Współpraca policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z policją niemiecką, za pośrednictwem Biura Współpracy Międzynarodowej Policji KGP, doprowadziła do zatrzymania i ekstradycji do Polski 52-letniego Bogdana D. Mieszkaniec Olsztyna, skazany za rozbój, był poszukiwany listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie prowadzili sprawę poszukiwawczą od lutego bieżącego roku. Ustalenia dotyczące miejsca pobytu Bogdana D. doprowadziły funkcjonariuszy aż do Niemiec, a konkretnie do Duisburga. To tam w ostatnim czasie ukrywał się poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach 52-latek skazany za rozbój.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło z 1 na 2 kwietnia 2007 roku. Bogdan D. wspólnie z innymi osobami napadł na pracownika magazynu depozytowego Oddziału Celnego w Bezledach. Napastnicy najpierw przewrócili pokrzywdzonego na ziemię, następnie skrępowali, a potem wyważając kratę zabezpieczającą okno pomieszczenia, zabrali ponad 260 tysięcy paczek papierosów, około 200 litrów alkoholu o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Sąd Okręgowy w Olsztynie za Bogdanem D., który ma do odbycia karę 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, wydał Europejski Nakaz Aresztowania.

Współpraca olsztyńskich policjantów z niemiecką policją, za pośrednictwem Biura Współpracy Międzynarodowej Policji KGP, doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego. Wczoraj został on deportowany do Polski i już trafił do Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu.

To już kolejna w tym roku sprawa zrealizowana dzięki współpracy policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie z funkcjonariuszami policji europejskich. Na wniosek olsztyńskich policjantów w 2011 roku funkcjonariusze z Niemiec, Anglii i Holandii zatrzymali 8 osób poszukiwanych ośmioma listami gończymi. Europejskie nakazy aresztowania wydane były między innymi wobec sprawców najcięższych przestępstw, członków zorganizowanych grup przestępczych.

( KWP w Olsztynie / ep )
 

Powrót na górę strony