Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podrobiony towar

Data publikacji 18.11.2011

Policjanci z Piaseczna podczas działań przeprowadzonych w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli spodnie i czapki o wartości ponad 10 tysięcy złotych. 45-letnia właścicielka stoiska będzie odpowiadała za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.

Wczoraj, kilka minut po godzinie 10.00, policjanci w trakcie prowadzonych działań kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem.

Uwagę funkcjonariuszy zwróciły artykuły ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane przez obywatelkę Wietnamu artykuły mają nielegalnie naniesione zastrzeżone znaki towarowe.

Policjanci zabezpieczyli prawie 300 sztuk spodni i 27 czapek o szacunkowej wartości ponad 10 tysięcy złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właścicielce przyjdzie ponieść odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

(KSP / ep)

Powrót na górę strony