Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie marihuany

Data publikacji 18.11.2011

Za posiadanie narkotyków odpowie młody mężczyzna, zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów. Z marihuany, która była ukryta w samochodzie i nogawkach spodni 22-latka, można by uzyskać około 1000 porcji handlowych. Natomiast kluczborscy policjanci naleźli w mieszkaniu jednego z 2 zatrzymanych mężczyzn blisko 10 kilogramów tego narkotyku.

Policjanci z Komisariatu II w Jeleniej Górze zatrzymali 22-letniego mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W jego samochodzie i przy nim funkcjonariusze znaleźli sporą ilość marihuany, z której można by było uzyskać blisko 1000 porcji handlowych.

Około godziny 23.15 policjanci na jednej z ulic Jeleniej Góry zwrócili uwagę na pojazd marki VW. Kierowca na widok funkcjonariuszy wyraźnie się przestraszył i wjechał na krawężnik. Policjanci postanowili sprawdzić powód jego zdenerwowania. Okazało się, że mężczyzna miał w samochodzie woreczek z marihuaną. Kolejne woreczki z narkotykiem funkcjonariusze znaleźli w nogawkach jego spodni. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, skąd zatrzymany miał środki odurzające i jakie było ich przeznaczenie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ich ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

(KWP Wrocław / mag)

***

Dwóch 41-letnich mieszkańców gminy Wołczyn wpadło w ręce kluczborskich policjantów. W mieszkaniu jednego z nich kryminalni znaleźli blisko 10 kilogramów narkotyków. Mężczyźni usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających.

W miejscu zamieszkania jednego z nich policjanci znaleźli torbę turystyczną z ponad 6 kg świeżo zerwanych roślin konopi, 2 kg częściowo podsuszonych roślin oraz 2 słoiki z suszem. Wstępne badanie narkotesterem wykazały, że jest to marihuana.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i przyznali się do zarzucanych im czynów. Jeden z mężczyzn może usłyszeć też zarzut uprawy konopii. 

(KWP Opole / mag)

Film Zatrzymani za posiadanie marihuany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za posiadanie marihuany (format flv - rozmiar 3.58 MB)

Powrót na górę strony