Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Uszol" zatrzymany za narkotyki

Data publikacji 18.11.2011

Lidera gangu narkotykowego zatrzymali w Poznaniu policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Oprócz niego, zatrzymano czterech innych podejrzanych. „Uszol” za kierowanie grupą przestępczą może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali we wtorek w Poznaniu Rafała D., ps. Uszol. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie grupą przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Podejrzanemu zarzuca się wprowadzenie do obrotu co najmniej 20 kg amfetaminy, marihuany i innych narkotyków. Podczas policyjnej akcji zatrzymano także w Obornikach, Stęszewie i Poznaniu cztery inne osoby zamieszane w tę sprawę.

CBŚ i Prokuratura Okręgowa w Poznaniu prowadzą śledztwo w sprawie zlikwidowanej grupy handlarzy od jesieni 2010 roku. W listopadzie zatrzymano 15 osób podejrzanych o handel narkotykami. Zatrzymani tworzyli grupę przestępczą działającą na terenie tylko jednej poznańskiej dzielnicy - Grunwald. Przez pół roku sprzedali na zdominowanym przez siebie terenie aż 50 kg narkotyków. Dilerzy sprzedawali kokainę, amfetaminę, marihuanę, metaamfetaminę i haszysz.

W czasie kolejnych akcji w styczniu i maju 2011 roku oficerowie CBŚ zatrzymali kolejnych członków gangu. W akcjach w ręce funkcjonariuszy wpadło kolejne 15 osób. Funkcjonariusze CBŚ, którzy zajmują się tą sprawą, są przekonani, że w zlikwidowanej grupie był określony podział ról począwszy od szefa, przez jego najbliższych współpracowników, po dilerów rozprowadzających narkotyki bezpośrednio odbiorcom. Handlarze działali niezwykle ostrożnie. Interesy prowadzili tylko ze znanymi sobie narkomanami. Policjanci z CBŚ mimo to zdobyli materiały dowodowe, które pogrążyły całą grupę przestępczą i definitywnie zakończyły jej działalność.

Zatrzymany we wtorek Rafał D., ps. Uszol po przesłuchaniu w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu trafił do sądu, który podjął decyzje o jego aresztowaniu.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony