Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za uprowadzenie

Data publikacji 18.11.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali trzech mężczyzn zamieszanych w sprawę uprowadzenia mieszkanki Gdańska. Porywacze za uwolnienie kobiety żądali miliona złotych okupu. Wszyscy trzej najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Jak podkreślają funkcjonariusze CBŚ, sprawa jest rozwojowa – nadzoruje ją Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP wspólnie z prokuratorami Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku zajęli się sprawą porwanej mieszkanki Gdańska. Porywacze zażądali od rodziny okupu wysokości miliona złotych. Policyjne działania naprowadziły funkcjonariuszy na trop osób zamieszanych w uprowadzenie. Policjanci CBŚ uwolnili porwaną kobietę, odzyskali 2/3 okupu przekazanego sprawcom oraz odbili z rąk porywaczy całą i zdrową ofiarę.

Sąd Rejonowy w Gdańsku przystosował się do wniosku prokuratury apelacyjnej w Gdańsku i zastosował wobec wszystkich trzech mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Jak podkreślają policjanci CBŚ sprawa jest rozwojowa, jednakże na tym etapie śledztwa nie można udzielić szczegółowych informacji ze względu na dobro sprawy.

kj

Powrót na górę strony