Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa

Data publikacji 18.11.2011

Włocławscy policjanci pod zarzutem usiłowania zabójstwa zatrzymali 28-letnią mieszkankę miasta. Kobieta ukrywała się przez kilka dni w jednym z mieszkań na terenie miasta. Jak wynika z ustaleń kryminalnych to ona miała ugodzić nożem 39-letniego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (13.11.) po godzinie 18.00. Wtedy dyżurny włocławskiej komendy miejskiej został powiadomiony o tym, że w jednym z mieszkań na ul. Ptasiej jest ranny mężczyzna. Na miejsce zostali wysłani policjanci, a także załoga pogotowia. Wstępne ustalenia wskazywały, że 39-latek mógł zostać ugodzony ostrym narzędziem. Funkcjonariusze do wyjaśnienia zatrzymali przebywające wtedy w mieszkaniu 2 kobiety i mężczyznę. Z informacji uzyskanych przez kryminalnych wynikało, że w chwili, gdy doszło do zdarzenia, była tam także 28-latka. Policjanci zaczęli sprawdzać miejsca, gdzie mogła się ona ukryć. Wczoraj (17.11) w jednym z mieszkań we Włocławku zatrzymali poszukiwaną kobietę. Wraz z nią kryminalni do komendy przewieźli udzielającą jej schronienia 34-latkę.

Dzisiaj policjanci z Włocławka doprowadzili 28-latkę do prokuratury, gdzie przedstawiono jej zarzut usiłowania zabójstwa. Natomiast czterem osobom zatrzymanym do sprawy przedstawiono zarzut pomocy w zacieraniu śladów i ukrywaniu osoby podejrzanej o usiłowanie zabójstwa, za co może grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora zostali objęci oni dozorem policyjnym.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony