Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy kradzieży paliwa

Data publikacji 19.11.2011

Policjanci wydziału kryminalnego kolbuszowskiej Policji w czasie wolnym od służby zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy od sierpnia włamywali się do samochodów ciężarowych i ciągników rolniczych,by ukraść ze zbiorników olej napędowy. Wartość skradzionego paliwa szacuje się na ponad 2,5 tysiąca złotych.

Od lipca br. na terenie powiatu kolbuszowskiego doszło do kilku kradzieży oleju napędowego z samochodów ciężarowych i ciągników rolniczych. Sprawcy za każdym razem działali w ten sam sposób. Włamywali się w nocy do pojazdów pozostawionych na posesjach i placach budowy. Spuszczali ropę do pojemników i wieźli do siebie.

Policjanci pracujący przy tej sprawie wpadli na trop włamywaczy. Wykonali szereg działań, aby ustalić sprawców przestępstw. Będąc już po służbie dowiedzieli się o kolejnym włamaniu. Dzięki współpracy z mieszkańcami powiatu kolbuszowskiego zatrzymali złodzieja. Włamywaczami okazało się dwóch 18-latków i jeden 16-latek. Podejrzanym przedstawiono aż 10 zarzutów dotyczących włamań i kradzieży paliwa na terenie powiatu kolbuszowskiego. Łącznie zostało skradzionych prawie 500 litrów oleju napędowego wartości prawie 2500 zł.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 10

KWP Rzeszów / gp

Powrót na górę strony