Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

BMW warte prawie 250 tys zł odzyskane a paser zatrzymany

Data publikacji 19.11.2011

Policjanci z Oddziału Prewencji odnaleźli skradzione w Niemczech BMW X6 warte prawie 250 tyś zł.. Do tej sprawy funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KMP w Szczecinie zatrzymali 24 -letniego obywatela Litwy , który po decyzji sądu trafił na 2 miesiące do aresztu.

Policjanci z Oddziału Prewencji pełniący służbę na terenie Szczecina zauważyli na jednym z parkingów samochód terenowy marki BMW X6. Postanowili sprawdzić auto w policyjnych systemach. Ich „nos” nie zawiódł. Okazało się iż warte prawie 250 tyś zł BMW jest poszukiwane przez niemieckich funkcjonariuszy. W systemie figurowało jako skradzione. W związku z tym policjanci postanowili przyjrzeć się bliżej całej sprawie i do dziań wkroczyli kryminalni.

Po pewnym czasie do auta przyszedł młody mężczyzna. Ku jego zaskoczeniu w momencie gdy podchodził do samochodu i go otworzył został zatrzymany. Okazało się, iż jest to 24 - letni obywatel Litwy. Mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo. Tam funkcjonariusze dochodzeniowo śledczy ogłosili mu zarzuty.

Komendant z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.  Prokurator do wniosku się przychylił a sędzia zdecydował, że najbliższe 2 miesiące 24 latek spędzi w areszcie. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Szczecin / gp

Powrót na górę strony