Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 21.11.2011

Na wniosek policjantów i prokuratury z Ochoty sąd aresztował na 3 miesiące 32-letniego Rafała S., 37-letniego Artura P. i 53-letniego Włodzimierza G. Mężczyźni ciężko pobili swojego znajomego, z którym wcześniej pili alkohol. Na skutek odniesionych obrażeń 54–latek zmarł. Za czyn, którego się dopuścili może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z Ochoty otrzymali informację o znalezionych w pustostanie na terenie warszawskich Włoch zwłokach mężczyzny. O sprawie funkcjonariusze powiadomili miejscową prokuraturę. Na miejsce natychmiast została skierowana grupa operacyjno-dochodzeniowa, która zabezpieczała ślady. Jednocześnie policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Ochoty wspólnie z funkcjonariuszami z warszawskich Włoch ustalali osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem.

Po kilku godzinach wytężonej pracy operacyjnej policjanci zatrzymali 32-letniego Rafała S., 37-letniego Artura P. i 53-letniego Włodzimierza G. W trakcie prowadzonego postępowania, okazało się, że mężczyźni wcześniej spożywali razem alkohol. Wtedy prawdopodobnie doszło między nimi do kłótni, podczas której napastnicy śmiertelnie pobili 57–latka.

Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Sąd  zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony