Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 84- letniej kobiecie życie

Data publikacji 23.11.2011

Skrajnie wyczerpaną i wyziębioną 84-letnią kobietę znaleźli w jej własnym domu makowscy policjanci. Życie uratowali jej sąsiedzi, których zaniepokoiło to, że od kilku dni staruszka nie odbiera mleka, które codziennie jej przynoszą. O swoich spostrzeżeniach zawiadomili policję.

W poniedziałek po godzinie 20.00 sąsiedzi 84-letniej mieszkanki gminy Różan zawiadomili telefonicznie dyżurnego komendy, że od kilku dni nie widzieli mieszkającej obok starszej kobiety. Zaniepokoili się, ponieważ zwykle codziennie odbiera spod drzwi mleko, które jej zostawiają. Jednak od soboty nikt mleka nie zabrał, a staruszka nie reaguje na pukanie ani nawoływania.

Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce patrol. Policjanci z posterunku w Różanie, zauważyli przez okno leżącą na łóżku kobietę, która nie reagowała na żadne sygnały. W związku z tym, iż liczyła się każda minuta i istniało podejrzenie zagrożenia życia i zdrowia kobiety, policjanci wyważyli okno, przez które dostali się do wnętrza domu. Kobieta była skrajnie wychłodzona, a kontakt z nią był utrudniony. Natychmiast wezwane zostało pogotowie ratunkowe, które udzieliło kobiecie pomocy medycznej.

Policja apeluje do wszystkich o przekazywanie informacji o osobach, które ze względu na swoją sytuację życiową lub okoliczności, są narażone na zamarznięcia, pod nr tel. 997 lub 112. Pamiętajmy, że taka informacja może uratować życie.

(KWP w Radomiu / ep)
 

Powrót na górę strony