Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na bank zatrzymany

Data publikacji 24.11.2011

W ręce policjantów z Gryfic wpadł 27-latek podejrzany o napad na placówkę bankową w miejscowości Płoty w powiecie gryfickim. Wraz z nim funkcjonariusze zatrzymali także dwie inne osoby, mogące mieć związek z przestępstwem. Śledztwo trwa.

Do zdarzenia doszło 22 listopada br. przed godziną 17:00. Zamaskowany mężczyzna w kominiarce wtargnął do banku i przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownicę. Z kasy ukradł kilkadziesiąt tysięcy złotych, po czym zbiegł w nieznanym kierunku.

Podjęte przez policjantów czynności doprowadziły do zatrzymania sprawcy tego napadu. 27-letni podejrzany wpadł w jednej z podgryfickich miejscowości, w miejscu swojego zamieszkania. Policjanci odzyskali również skradzione mienie, z którego sprawca zdążył wydać około 300 złotych. Mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa kryminalne.

W trakcie przeszukania mieszkania 27-latka zabezpieczono broń, która najprawdopodobniej została wykorzystana do napadu, 23 sztuki naboi różnego kalibru oraz kradziony rower pochodzący z innego przestępstwa. Wraz z 27-letnim podejrzanym zatrzymano także dwie inne osoby, które mogły mieć związek z napadem.

Prokuratura Rejonowa w Gryficach prowadzi w tej sprawie śledztwo.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony