Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował okraść bank

Data publikacji 24.11.2011

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali przestępcę, który pod koniec października napadł na placówkę bankową. Zamaskowany mężczyzna groził przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał wydania pieniędzy. Spłoszony przez obsługę napastnik pozostawił pakunek z rzekomym ładunkiem wybuchowym i uciekł w nieznanym kierunku. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

26 października dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o napadzie na placówkę bankową. Do zdarzenia doszło na ulicy Armii Krajowej. Kilka minut po godz. 16.00 do banku wszedł mężczyzna z kominiarką na głowie. Napastnik trzymał w ręku przedmiot przypominający broń palną i zażądał wydania pieniędzy. Spłoszony przez obsługę przestępca uciekł, ale wcześniej zostawił paczkę, w której miała być bomba.

Na miejscu błyskawicznie pojawili się policjanci, którzy ewakuowali pracowników i okolicznych mieszkańców. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Śledczy zabezpieczyli pozostawione przez przestępcę ślady. Neutralizacją pakunku zajęli się policyjni antyterroryści. Jak się okazało, była to atrapa, wewnątrz której znaleziono petardę i niepołączone ze sobą przewody. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze zajęli się poszukiwaniem ewentualnych świadków. Przeprowadzone przez kryminalnych czynności doprowadziły policjantów na trop przestępcy.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj 57-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania rozboju. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia. Ponadto śledczy wystąpią z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu.

(KWP w Gdańsku / ep)

Powrót na górę strony