Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

On również odpowie za sutenerstwo i stręczycielstwo

Data publikacji 25.11.2011

Za zmuszanie i czerpanie korzyści z prostytucji odpowie Mateusz M. 21-latek wraz ze swoim znajomym zmuszał koleżankę do prostytucji. Po trzech miesiącach dziewczyna opowiedziała o wszystkim ojcu, który natychmiast powiadomił policję. W październiku został zatrzymany pierwszy z mężczyzn, Andrzej M., wobec którego sąd zastosował tymczasowy areszt. Obu mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. Ojciec 16-letniej dziewczyny, gdy tylko usłyszał historię swojej córki, od razu złożył zawiadomienie o przestępstwie. Nastolatka zmuszana była przez swojego chłopaka i jego kolegę do prostytucji. Taka sytuacja trwała przez 3 miesiące. Gdy dziewczyna miała dość takiego traktowania opowiedziała o wszystkim rodzicom.

Na początku października 26-latek został zatrzymany przez bielańskich kryminalnych. Andrzej M. czerpał zyski z prostytucji swojej dziewczyny. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty za sutenerstwo i stręczycielstwo. 26-latek przyznał się do zarzucanego czynu. Wobec mężczyzny sąd zastosował areszt.

Wczoraj kryminalni zatrzymali drugiego mężczyznę, 21-letniego Mateusza M. Prokurator również przedstawił mu zarzut za sutenerstwo i stręczycielstwo. Dzisiaj sąd zdecyduje, czy wobec mężczyzny zostanie zastosowany tymczasowy areszt. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony