Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kwestowali na rzecz dzieci z najuboższych rodzin

Data publikacji 28.11.2011

Po raz dziewiętnasty odbyła się wielka zbiórka darów dla najuboższych rodzin. Jak co roku, celem akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" było zaopatrzenie dzieci z ubogich rodzin w produkty spożywcze, środki czystości, zabawki i odzież. Podkarpaccy policjanci czynnie włączyli się do udziału w tą szlachetną akcję, której koordynatorem działań na terenie województwa podkarpackiego było Polskie Radio Rzeszów S.A.

Jak co roku miejscem kwestowania policjantów z Rzeszowa był parking przy budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Mochnackiego. Tutaj wspólnie ze strażakami funkcjonariusze przyjmowali dary dla najbardziej potrzebujących dzieci. Darczyńcy mieli możliwość spotkania z policjantami i strażakami, obejrzenia z bliska specjalistycznego sprzętu i zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Podobne punkty zbiórek darów zorganizowane były w 14 punktach Rzeszowa, głównie przy dużych marketach. Tam przyjmowaniem darów zajęli się wolontariusze, a policjanci dbali o ich bezpieczeństwo. Podczas akcji podkarpaccy policjanci współpracowali ze sztabami akcji na terenie całego województwa, między innymi w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu, Tarnobrzegu, Dębicy i Jarosławiu.

Dzięki pomocy policjantów i strażaków zebrano wiele cennych darów, które trafią do dzieci z najuboższych rodzin na Podkarpaciu. Koordynatorem akcji było Polskie Radio Rzeszów S.A.

O historii ogólnopolskiej akcji i wynikach zbiórki darów można przeczytać na stronie internetowej akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę": www.pdpz.pl.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony