Policjant z Kłodzka podwójnym wicemistrzem w pływaniu

Data publikacji 28.11.2011

Asp. sztab. Andrzej Juszczak, policjant z komendy powiatowej w Kłodzku, zdobył srebrny medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz na dystansie 50 m w stylu dowolnym w Otwartych Mistrzostwach Policji w Pływaniu. W corocznych zawodach, które odbyły się 26 listopada br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, oprócz funkcjonariuszy Policji, udział wzięli także funkcjonariusze Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Więziennej.

W mistrzostwach uczestniczyło ponad 130 zawodników. Andrzej Juszczak ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych, m.in. w 2006 roku w Mistrzostwach Policji MSWiA w Pływaniu i Ratownictwie Wodnym zdobył I miejsce. W lipcu ubiegłego roku, funkcjonariusz na VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Policjantów w Pływaniu Długodystansowym w Kiekrzu zdobył II miejsce na dystansie 3000 m, natomiast w tym roku w tych zawodach był już najlepszy, zdobywając złoty medal.

Andrzej Juszczak od 20 lat służy w kłodzkiej Policji jako technik kryminalistyki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.