Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Haszysz, marihuana i kokaina w piwnicy

Data publikacji 28.11.2011

500 gramów haszyszu, 300 marihuany i ponad 16 gramów kokainy, oto co pomiędzy słoikami z dżemami i marynatami znaleźli policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymali też 22-letniego Norberta P. Dalsze czynności należały już do funkcjonariuszy zwalczających przestępczość narkotykową z komendy przy ulicy Grenadierów. Policjanci w wyniku pracy operacyjnej dotarli do kolejnego mężczyzny. Okazało się, że 22-letni Maciej S. również ma związek z zabezpieczonymi środkami odurzającymi.

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową w Centralnym Biurze Śledczym przeprowadzili działania na terenie Pragi Południe. Otrzymali informację dotyczącą znacznej ilości środków odurzających, które mogą być przechowywane w jednej z piwnic na terenie Gocławia.

Funkcjonariusze od razu postanowili sprawdzić prawdziwość tej informacji. Na miejscu okazało się, że faktycznie na piwnicznych półkach, pomiędzy słoikami z przetworami, dżemami i marynatami policjanci natrafili na 2 wagi elektroniczne, torebkę foliową z białym proszkiem, siatkę z suszem roślinnym, brązową kostkę z 3 sprasowanymi tabliczkami oraz kilka porozrzucanych zawiniątek z folii aluminiowej z zawartością brązowej substancji. W sumie stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli 500 gramów haszyszu, 300 marihuany i ponad 16 gramów kokainy. Na miejscu zatrzymano również 22-letniego Norberta P.

Reszta należała już do policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową komendy na Pradze Południe. Funkcjonariusze musieli dokładnie wyjaśnić, do kogo należą narkotyki, a także sprawdzić wszystkie okoliczności sprawy. Dzięki wnikliwej analizie oraz przeprowadzonym błyskawicznie ustaleniom operacyjnym, południowoprascy policjanci dotarli do kolejnego mężczyzny, 22-letniego Macieja S. On również został zatrzymany.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Norbert P. odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz udzielanie środków odurzających, natomiast Maciejowi S. przedstawiono zarzuty udzielania i handlu narkotykami. 22-latek został objęty policyjnym dozorem.

(KSP / ep)
 

Powrót na górę strony