Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy licznych włamań

Data publikacji 28.11.2011

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o liczne włamania na terenie województwa dolnośląskiego. Straty, jakie spowodowali, sięgają blisko 100 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec września, na jednej z ulic miasta funkcjonariusze z Komisariatu Wrocław Krzyki zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym poruszało się dwóch mieszkańców Wrocławia. Podczas kontroli pojazdu policjanci znaleźli nożyce do cięcia metalu, łomy, rękawiczki, kominiarkę oraz artykuły spożywcze. Jak się okazało, przedmioty te pochodziły z włamania do sklepu na terenie powiatu średzkiego. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy doprowadził do zatrzymania kolejnych podejrzanych osób. Wszyscy zatrzymani są w wieku 20 - 40 lat. Mężczyźni działali na terenie kilku powiatów gdzie dokonali ponad 15 włamań do obiektów handlowych, ich łupem padły wyroby tytoniowe, artykuły spożywcze, alkohol jak również sprzęt RTV i AGD. Łączna suma strat to blisko 100 tysięcy złotych.

Wobec trzech mężczyzn Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował tymczasowe areszty, a wobec jednego poręczenie majątkowe. Wszyscy zatrzymani byli w przeszłości karani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Obecnie trwają dalsze czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie kolejnych osób, mogących mieć związek z popełnionymi przestępstwami.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony