Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za liczne oszustwa

Data publikacji 28.11.2011

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali szeregu oszustw, posługując się podrobioną legitymacją jednego z towarzystw ubezpieczeniowych. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z II komisariatu w Zielonej Górze prowadzili działania operacyjne w związku z oszustwami, do których dochodziło od lipca do listopada 2011 roku na terenie miasta i okolic. W miniony piątek sprawcy oszustw wpadli w ręce kryminalnych w momencie, gdy posługując się podrobioną legitymacją, nie chcieli uregulować należności za wykonaną naprawę samochodu.

Zatrzymani to 19-letni zielonogórzanin Adam C., który jest znany Policji, był już wcześniej notowany za dokonanie innych przestępstw oraz 25-letni Maciej G. - mieszkaniec Borowic. Obaj trafili do policyjnej izby zatrzymań.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że zatrzymani mają na swoim koncie kilkadziesiąt wyłudzeń różnego rodzaju towarów i usług, m.in. telefonów komórkowych, tunerów, dekoderów, artykułów spożywczych (kawa, napoje, słodycze, itp.) i przemysłowych (paleta choinek, ozdoby choinkowe, tapety, itp.). Na przełomie kilku miesięcy zawarli szereg umów telekomunikacyjnych i telewizyjnych, próbowali kupić samochód na podstawie fałszywych zaświadczeń oraz podpisali umowy pożyczek kredytowych na inne osoby.

Wszystkich opisywanych przestępstw dopuścili się, posługując się podrobioną legitymacją i podając się za pracowników renomowanej firmy ubezpieczeniowej. W tej sprawie ustalono już kilkudziesięciu pokrzywdzonych. Ich straty szacowane są wstępnie na kwotę kilku tysięcy złotych.

Wczoraj Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zastosował wobec sprawców dozór policyjny. Za tego typu przestępstwa zatrzymanym może grozić kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)
 

Powrót na górę strony