Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zadbali o bezpieczeństwo podczas meczu

Data publikacji 28.11.2011

Dolnośląscy policjanci zabezpieczali mecz piłkarski pomiędzy Śląskiem Wrocław i Wisłą Kraków, który odbył się na stadionie we Wrocławiu. Dbali by impreza sportowa przebiegła bezpiecznie i była wielkim wydarzeniem sportowym dla kibiców. Podczas tej imprezy nie doszło do poważniejszych zdarzeń.

Na drogach i trasach dojścia do stadionu pojawiło się więcej patroli. Funkcjonariusze przede wszystkim pomagali kibicom, aby szybko i bezpiecznie dotarli na mecz, a po zakończeniu widowiska piłkarskiego bezpiecznie dojechali do swoich domów. Nad bezpieczeństwem wszystkich osób czuwali przede wszystkim policjanci ruchu drogowego oraz prewencji.

Podczas organizowanej imprezy nie doszło do poważniejszych zdarzeń. Jedynie funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna zatrzymali czterech kibiców, podejrzanych o złamanie przepisów wynikających z ustawy imprezach masowych. Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia w wieku od 22 do 46 lat. Jeden z zatrzymanych był nietrzeźwy, mając promil alkoholu w organizmie, niestosował się do poleceń pracownika ochrony oraz uderzył go. Następnie funkcjonariusze zatrzymali kolejne trzy osoby podejrzane o naruszenia nietykalności cielesnej pracownika ochrony. Pokrzywdzony nie doznał obrażeń, nie korzystał z pomocy lekarskiej. Zatrzymanych z uwagi na stan nietrzeźwości umieszczono w Izbie Wytrzeźwień we Wrocławiu.

Sąd Rejonowy Wrocław-Fabryczna wymierzył wobec dwóch z zatrzymanych kary 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz grzywnę w wysokości 20 stawek dziennych po 10 zł. Ponadto zastosował wobec nich zakaz wstępu na mecze Śląska Wrocław i reprezentacji Polski w kraju i za granicą na okres 2 lat oraz nakaz stawiennictwa w dni meczów do jednostki Policji.

W chwili obecnej w dalszym ciągu wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

(KWP we Wrocławiu/js)

Film Policjanci zadbali o bezpieczeństwo podczas meczu

Opis filmu: mecz, zabezpieczenie, Śląsk, Wisła, Wrocław, Kraków, piłka


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zadbali o bezpieczeństwo podczas meczu (format flv - rozmiar 12.89 MB)

Powrót na górę strony