Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o zgwałcenia w Toruniu zatrzymany

Data publikacji 29.11.2011

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zgwałcenie dwóch kobiet. Może mu grozić kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do obu zdarzeń doszło 10 listopada br. w Toruniu. Pierwsze z nich miało miejsce około godz. 2:00 przy ul. Sienkiewicza, gdzie samotnie wracająca 21 -latka została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę. Kolejne zgłoszenie policjanci przyjęli tego samego dnia rano. Tym razem 19- letnia kobieta opowiedziała policjantom o tym jak została zaczepiona przez nieznajomego na ul. Bielańskiej.

Policjanci pracowali nad zatrzymaniem sprawców obu przestępstw. Grupa zajmująca się na co dzień przestępstwami o charakterze seksualnym analizowała każdy sygnał i każdy szczegół tej sprawy. Wszystkie informacje były skrupulatnie sprawdzane. Zebrano w tej sprawie wiele dowodów. Policjanci nie wykluczyli, że obu czynów mógł dokonać ten sam przestępca.

W związku z toczącym się postępowaniem zatrzymano osobę, której związek ze sprawą jest obecnie weryfikowany. Po wykonaniu przez policjantów wszystkich czynności z udziałem zatrzymanego mężczyzna zostanie przekazany do dyspozycji toruńskiej prokuratury.

Przypomnijmy, że za zgwałcenie może grozić kara od 2 do 12 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Film Podejrzewany o zgwałcenia w Toruniu zatrzymany


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzewany o zgwałcenia w Toruniu zatrzymany (format flv - rozmiar 4.32 MB)

Powrót na górę strony