Powrót medalistów

Data publikacji 29.11.2011

Sześć złotych medali i jeden srebrny przywieźli lubelscy policjanci z Otwartych Mistrzostw Policji w Pływaniu zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Medale indywidualne zdobyły kom. Małgorzata Bigos i st. sierż. Maja Naruk. Pani komisarz obroniła również ubiegłoroczny tytuł dla najlepszej zawodniczki mistrzostw. Złoto przypadło dla naszych pływaków także w rywalizacji drużynowej, w której znaleźli się także podinsp. Jacek Szczęśniak, st. sierż. Maja Naruk, oraz st. sierż. Dariusz Tkaczyk.

W organizowanych co roku zawodach w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie startują zawodnicy, którzy na co dzień nie są zawodowymi pływakami, ale ich pasja sprawia, że odnoszą duże sukcesy w tej dyscyplinie sportu. Wśród nich są także nasi policjanci, którzy niejednokrotnie stawali na podium. Lubelski garnizon Policji w miniony weekend reprezentowali w zawodach: kom. Małgorzata Bigos, podinsp. Jacek Szczęśniak, st. sierż. Maja Naruk, oraz st. sierż. Dariusz Tkaczyk.

W trakcie tych sportowych zmagań aż czterokrotnie na podium stawała kom. Małgorzata Bigos. Pierwszy ze złotych krążków nasza koleżanka z KWP w Lublinie zdobyła za pokonanie dystansu 100 m stylem dowolnym, drugi za 50 m stylem dowolnym w kat. Masters , a trzeci z medali za 50 m stylem motylkowym ( kat. Masters). Pani Małgorzata zdobyła też puchar dla najlepszej zawodniczki mistrzostw, utrzymując ten tytuł sprzed roku.

Trzy złote medale wywalczyła również lubelska zawodniczka- st. sierż. Maja Naruk. Złote krążki nasza pływaczka wywalczyła na dystansie 400 metrów stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym i 50 m stylem dowolnym. Z kolei srebrny krążek za zajęcie II miejsca na dystansie 100 m stylem klasycznym uzyskał podinsp. Jacek Szczęśniak.

Lubelska drużyna okazała się również najlepsza w policyjnej sztafecie, czego dowodem jest wywalczony Puchar Komendanta Głównego Policji.

Medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!