Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za oszustwa internetowe

Data publikacji 01.12.2011

Kryminalni z Polic zatrzymali poszukiwanego listem gończym 23 – latka podejrzewanego o oszustwa internetowe na terenie całego kraju. W trakcie zatrzymania mężczyzna próbował przekupić policjantów oferując im 40 tys. złotych łapówki za odstąpienie od dalszych czynności. Dzisiaj sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Łukaszowi K. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od kilku tygodni policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Policach pracowali nad sprawą oszusta internetowego, który za pośrednictwem Internetu zajmował się dystrybucją sterydów anabolicznych, oferując do sprzedaży asortyment, którego faktycznie nie posiadał.

Kiedy funkcjonariusze zapukali do mieszkania 23 – letniego Łukasza K, zdziwiony ich widokiem próbował natychmiast wyłączyć komputer i uciec z mieszkania. Gdy ta próba się nie powiodła, próbował przekupić kryminalnych oferując im 40 tys. złotych łapówki za odstąpienie od dalszych czynności.

W mieszkaniu 23 – latka policjanci zabezpieczyli karty bankomatowe, dowód osobisty, kilka gramów marihuany oraz 400 tys. zł pochodzące najprawdopodobniej z oszustw, których dopuścił się mężczyzna.

Łukasz K. od kilku miesięcy był poszukiwany kilkoma listami gończymi za dokonanie kilkudziesięciu oszustw internetowych w całym kraju. Z policyjnych ustaleń jednak wynika, że oszustw, których dopuścił się mężczyzna może być nawet kilkaset.

23 – latek usłyszał zarzuty za próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantowi w celu skłonienia go do odstąpienia od czynności służbowej, oszustwa, posiadania narkotyków i ukrywania cudzych dokumentów Za popełnione czyny grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu zatrzymany został tymczasowo aresztowany.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony