Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudziły kilkaset tysięcy złotych

Data publikacji 02.12.2011

Skierniewiccy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które w ciągu dwóch lat, posługując się sfałszowanymi dokumentami, wyłudziły co najmniej 300 tysięcy złotych z różnych banków i instytucji. Prokurator wstępnie przedstawił obu podejrzanym 17 zarzutów. Główna organizatorka procederu została tymczasowo aresztowana.

Policjanci z wydziału kryminalnego skierniewickiej komendy od kilku miesięcy prowadzili czynności operacyjne w sprawie wyłudzenia kredytów z różnych banków na terenie Skierniewic, Rawy Mazowieckiej, Łodzi i Warszawy.

29 listopada kryminalni zatrzymali dwie podejrzewane w tej sprawie kobiety. W czasie przeszukania ich miejsc zamieszkania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli dokumenty potwierdzające udział obu podejrzewanych w przestępczym procederze. Okazało się, że oprócz wyłudzenia kredytów z banków, niezgodnie z prawem pobrały dotacje na otwarcie działalności gospodarczej.

Główną organizatorką procederu była 44-letnia mieszkanka gminy Głuchów, mająca wykształcenie finansowe, natomiast druga z zatrzymanych kobiet to 60-letnia mieszkanka Rawy Mazowieckiej. Prokurator przedstawił im zarzut wyłudzenia kredytów i poświadczenia nieprawdy. Wobec starszej kobiety zastosowano dozór policyjny. Natomiast wobec 44-latki sąd zastosowała tymczasowe aresztowanie. Prokurator przedstawił dodatkowo zarzuty jeszcze czterem innym osobom, które z nimi współdziałały.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 .

(KWP w Łodzi/js)
 

Powrót na górę strony