Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali wyłudzić 77 tys. zł

Data publikacji 02.12.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o usiłowanie wyłudzenia kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zatrzymania to efekt kontynuacji sprawy dotyczącej wyłudzeń kredytów gotówkowych na szkodę różnych podmiotów. Do tej pory zatrzymano już łącznie 8 osób, które wyłudziły bądź usiłowały wyłudzić sumę blisko 800 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kolejne dwie osoby w sprawie dotyczącej wyłudzeń kredytów. Zatrzymani to 25 - letni mieszkaniec Strzegomia i 38 - letni mieszkaniec Świdnicy. Mężczyźni podejrzani są o to, że w okresie od kwietnia do sierpnia 2011 roku, posługując się podrobionymi zaświadczeniami o zatrudnieniu, usiłowali wyłudzić kredyt gotówkowy w wysokości 77 tysięcy złotych, na szkodę jednego z banków.

Do chwili obecnej policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali w tej sprawie łącznie 8 osób, które wyłudziły bądź usiłowały wyłudzić łącznie sumę blisko 800 tysięcy złotych na szkodę różnych podmiotów.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony