Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tarcza Bezpieczeństwa dla Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie

Data publikacji 04.12.2011

Nagrodę Fundacji Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” otrzymał w tym roku Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie, mł.insp. Robert Zalewski. Jest to wyróżnienie za ogromny wkład kierowanego przez niego wydziału w osiągniecie znaczącej poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w regionie.

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie obyła się wczoraj uroczysta gala „Kierowca Bezpieczny” w czasie której przyznano nagrody Fundacji Krzysztofa Hołowczyca. Za przyczynienie się całego wydziału do znaczącej poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w regionie, wyróżnienie przyznano Naczelnikowi Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie, mł. insp. Robertowi Zalewskiemu.

W trakcie tegorocznej gali podsumowano także ostatnie wyniki dotyczące bezpieczeństwa na drogach Polski i regionu. W ubiegłym roku na naszych drogach zginęło prawie 4 tys. osób, a blisko 50 tys. zostało rannych. Statystyki nadal przerażają, choć z roku na rok zwiększa się poczucie bezpieczeństwa w Polsce.

Wyróżnionych zostało w sumie 7 osób i jedna instytucja. Beata Bublewicz, poseł RP wyróżniona za konsekwencje i zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego.

Zbigniew Włodkowski, poseł RP za promowanie w działalności publiczno-politycznej używania odblasków.

Iwona Pavlović za aktywny udział w kampaniach społecznych promujących bezpieczeństwo drogowe i lansowanie na ekranie noszenia kasku i odblasków.

Prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko za pionierskie badania nad zjawiskiem używania narkotyków i dopalaczy przez kierowców i wpływu ich na bezpieczeństwo drogowe.

Krzysztof Nałęcz, burmistrz Bartoszyc za prowadzenie działań zwiększających bezpieczeństwo drogowe mieszkańców Bartoszyc m.in. wprowadzenie monitoringu i przygotowanie projektu budowy obwodnicy miasta.

Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Olsztynie za budowę systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. Krzysztof Zakrzewski, WM Glass Bartoszyce, za wieloletnie wspieranie kampanii społecznych promujących bezpieczeństwo drogowe.

Tarcze Bezpieczeństwa zostały po raz kolejny wręczone osobom, które angażują się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego. Przypomnijmy, że olsztyńscy policjanci już po raz trzeci z rzędu zostali wyróżnieni nagrodą Fundacji Krzysztofa Hołowczyca.

KWP Olsztyn/gp

Powrót na górę strony