Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław: Zatrzymanie mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami

Policjanci Sekcji Kryminalnej Komisariatu Policji Wrocław - Śródmieście i Sekcji dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali handlarzy środkami odurzającymi.

2 lutego br. w godzinach popołudniowych funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 lat, którzy mieli przy sobie około 11 porcji marihuany. Jak ustalono narkotyki kupili chwilę wcześniej w jednym z okolicznych mieszkań. Idąc tym tropem, policjanci udali się do wymienionego mieszkania. Na miejscu zastali podejrzewanych o handel narkotykami, 24 - letniego mężczyznę i 20 - letnią kobietę. W lokalu mieszkalnym funkcjonariusze znaleźli narkotyki w różnej postaci. Część narkotyków leżała na wierzchu, a część schowana była w torbie oraz ukryta w szafie.

Łącznie policjanci znaleźli i zabezpieczyli około 3000 porcji amfetaminy i marihuany, 5 porcji heroiny, 40 tabletek ekstazy oraz sporą ilość środków psychotropowych. Ponadto zabezpieczyli wagę elektroniczną, komputer z bazą danych oraz dokumentację świadczącą o dokonywanych transakcjach narkotykowych.

Osoby zatrzymane w mieszkaniu za posiadanie środków odurzających oraz ich rozprowadzanie odpowiedzą przed sądem. Za czyny, których się dopuścili grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej notowany i zatrzymywany przez policję za podobne przestępstwa.


Zobacz również: przestępczość narkotykowa


Powrót na górę strony
Polska Policja