Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę włamywaczy

Data publikacji 06.12.2011

Stołeczni policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do domów jednorodzinnych w całej Polsce - zatrzymali 9 osób. Mężczyźni mogą być odpowiedzialni za około 50 włamań na Mazowszu, w wojewódzkie lubelskim, łódzkim i podlaskim. Wykorzystując nieobecność domowników, włamywali się do mieszkań i kradli biżuterię, sprzęt RTV i AGD oraz pieniądze.

Od kilku miesięcy policjanci kryminalni rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do domów jednorodzinnych na terenie kilku województw. Z policyjnych ustaleń wynikało, że ta sama grupa działała na Mazowszu, w województwie lubelskim, łódzkim i podlaskim. Sprawcy włamywali się na posesje podczas nieobecności domowników. Wynosili w tym czasie sprzęt AGD i RTV, złotą i srebrną biżuterię, monety i pieniądze. Część zrabowanych rzeczy przekazywali członkom swoich rodzin, znajomym i sąsiadom, a większą część sprzedawali.

Kryminalni analizowali wszystkie zgłoszone sprawy, przesłuchiwali świadków i prowadzili rozpoznanie środowiska przestępczego. W ten sposób wytypowali krąg osób mogących mieć związek z włamania.

Punktualnie o 6.00 policjanci z komendy stołecznej Policji wkroczyli do wytypowanych mieszkań w Warszawie i przyległych powiatach. Zatrzymano łącznie 9 osób. Zabezpieczono monety, sprzęt RTV i AGD, amunicję do broni palnej i niewielkie ilości narkotyków. Odzyskano też około 500 sztuk różnego rodzaju biżuterii, m.in.: pierścionki, zawieszki, kolie i zegarki.

Wszystkich zatrzymanych dowieziono do komendy stołecznej Policji i umieszczono w policyjnym areszcie. Pięciu po przesłuchaniu zwolniono, a czterem Prokurator Okręgowy w Warszawie przedstawił zarzuty. Dwóch mężczyzn, 30-letni Tomasz K. i 36-letni Paweł R., odpowie za kradzież z włamaniem i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, 30-letni Adam G. za posiadanie narkotyków, a 32-letni Michał R. za paserstwo. Sąd zdecydował już o trzymiesiecznym aresztowaniu wobec podejrzewanych o włamania. Natomiast pozostali dwaj odpowiadać będą z wolnej stopy.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dziś (tj. 6 grudnia) o godz. 9.00 w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji zorganizowana zostanie wystawa biżuterii pochodzącej z kradzieży, które miały miejsce poza Warszawą. Osoby zainteresowane rozpoznaniem przedmiotów proszone są o kontakt z wydziałem kryminalnym stołecznej Policji, tel. sekr. 22 603-63-13 lub bezpośrednio z policjantem prowadzacym sprawę tel. 22 603-69-88.

(KSP / js)

Film Policjanci rozbili grupę włamywaczy

Opis filmu: kradzieże, kradzież, włamanie, włamania, biżuteria

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci rozbili grupę włamywaczy (format flv - rozmiar 6.27 MB)

Powrót na górę strony