Halowe Mistrzostwa Piłki Nożnej "Mielno 2011"

Data publikacji 06.12.2011

W VIII Halowych Mistrzostwach MSWiA Piłki Nożnej „Mielno 2011”, które odbyły się w dniach 1-3 grudnia br., o tytuł najlepszej drużyny mistrzostw walczyło kilkanaście drużyn z różnych formacji mundurowych z całego kraju. Najlepsi w VIII Mistrzostwach okazali się zawodnicy z Centralnego Biura Śledczego KGP w Gorzowie Wielkopolskim.

W zmaganiach uczestniczyło 17 drużyn reprezentujących Policję, Straż Graniczną i IPA. Ogółem w zawodach udział wzięło 204 funkcjonariuszy z całego kraju. Turniej zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, ZW NSZZ Policjantów w Szczecinie, Polska Federacja Sportu „Gwardia” oraz IPA Szczecin.

Rywalizacja drużyn w meczach kwalifikacyjnych rozpoczęła się w czwartkowe przedpołudnie a od sobotniego poranka piłkarze walczyli o finałowe miejsca.
Najlepsi w VIII Mistrzostwach okazali się zawodnicy z Centralnego Biura Śledczego KGP w Gorzowie Wielkopolskim. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna z KWP w Gdańsku, a trzecie miejsce zawodnicy z Komendy Głównej Policji.

Ceremonię zamknięcia zawodów poprowadził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jan Pytka, który w imieniu swoim i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadinsp. Wojciecha Olbrysia, pogratulował wszystkim zawodnikom biorącym udział w piłkarskich zmaganiach osiągniętych sukcesów.

Wręczone zostały również wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Sławomir Lewicki z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, najlepszym bramkarzem – Robert Wojsznis z CBŚ KGP w Gorzowie Wielkopolskim a „królem strzelców” został Zbigniew Rodak z CBŚ KGP w Gorzowie Wielkopolskim. Nagrodę Fair Play otrzymała drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Zwycięskie drużyny otrzymały medale, puchary oraz nagrody rzeczowe.