Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za znęcanie się nad 3-latką

Data publikacji 07.12.2011

Policjanci z Gryfic zatrzymali 23-latkę i jej konkubenta, podejrzanych o znęcanie się nad 3-letnią córką kobiety. Mężczyzna trafił do aresztu, kobieta pozostaje pod policyjnym dozorem.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gryficach otrzymali informację, z której wynikało, że 23-letnia matka wraz ze swoim 26-letnim konkubentem znęca się psychicznie i fizycznie nad 3-letnią córką. Podjęte przez mundurowych czynności potwierdziły zgłoszenie. Dziecko na ciele miało wyraźne ślady znęcania, było posiniaczone.

23-latka i jej konkubent zostali zatrzymani. Obojgu przedstawiono zarzuty za znęcania się nad dzieckiem, za które grozi kara do 5 lat więzienia. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Gryficach tymczasowo aresztował na 3 miesiące konkubenta matki dziecka. Wobec kobiety natomiast zastosowano policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się z córką.

Dziecko jest już bezpieczne. Przebywa pod opieką najbliższej rodziny. Sprawą w najbliższym czasie zajmie się również sąd rodzinny i nieletnich.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja