Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany w sprawie napadów rabunkowych

Data publikacji 07.12.2011

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kolejną osobę w sprawie napadów rabunkowych, których sprawcy dopuścili się na terenie trzech sąsiadujących ze sobą województw. Mężczyzna podejrzewany jest o udział w co najmniej jednym z nich. Zatrzymani wcześniej przez wrocławskich funkcjonariuszy trzej mieszkańcy wielkopolski, podejrzani również o usiłowanie zabójstwa policjantów, zostali tymczasowo aresztowani. W wyniku przeprowadzonych w tej sprawie działań dolnośląscy funkcjonariusze zabezpieczyli także jednostkę broni palnej, która będzie zbadana w laboratorium.

Policjanci wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu prowadzący w dalszym ciągu czynności w sprawie zatrzymanych podejrzanych do napadów rabunkowych, w tym napadu na stację paliw w Górze, oraz usiłowania zabójstwa policjantów przy użyciu broni palnej, zatrzymali kolejną osobę, która - jak ustalili funkcjonariusze - brała udział w co najmniej jednym z kilku napadów dokonanych przez tę grupę. Zatrzymany to 23-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego (woj. wielkopolskie). Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wrocławia dzisiaj po godzinie 6.00 rano. Do zatrzymania doszło w miejscu zamieszkania podejrzewanego. 23-latek został przewieziony do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że dolnośląscy policjanci, współpracując w tej sprawie z funkcjonariuszami z Poznania i Leszna, zatrzymali 4 grudnia 2011 r. w wyniku przeprowadzonej o świcie realizacji 3 mężczyzn w wieku 22 – 25 lat, mieszkańców powiatów śremskiego i kościańskiego, podejrzanych o napad rabunkowy w Górze oraz strzelanie z broni palnej do policjantów prowadzących pościg za sprawcami. W tej sprawie dolnośląscy policjanci zatrzymali także 37-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, podejrzanego o pomaganie sprawcom napadów w ukrywaniu przedmiotów służących do popełniania przestępstw.

Wszyscy wówczas zatrzymani zostali przewiezieni do Wrocławia i usłyszeli już zarzuty. Trzej mężczyźni podejrzani o napad i usiłowanie zabójstwa policjantów, na wniosek prokuratury w Głogowie, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Wobec 37-latka prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

Policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, pracując przy tej sprawie, ustalili, że trzej tymczasowo aresztowani mężczyźni brali udział w co najmniej 10 napadach na stacje paliw, placówki finansowe i hurtownie, do których doszło na terenie województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego, m.in. w powiatach górowskim, poznańskim, wrzesińskim, leszczyńskim, kościańskim i wschowskim. Straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności policjanci szacują na kwotę co najmniej 80 tys. złotych.

Funkcjonariusze ustalili m.in., że sprawcy przed każdym z napadów kupowali auto, a po dokonaniu przestępstwa - niszczyli je. W wyniku prowadzonych w tej sprawie działań policjanci odnaleźli elementy rozebranych samochodów, a także jednostkę broni palnej – maszynowej i amunicję. Zabezpieczona broń zostanie szczegółowo zbadana w laboratorium. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu prowadzi w dalszym ciągu czynności w tej sprawie.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Zatrzymano podejrzanych o usiłowanie zabójstwa policjantów i napady rabunkowe >>

Powrót na górę strony