Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj dilerzy wpadli podczas ważenia dostawy narkotyków

Data publikacji 07.12.2011

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy zatrzymali dwóch dilerów. 27 i 28-latek wpadli w ręce policjantów podczas ważenia nowej dostawy narkotyków. Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie ponad 6 kg środków odurzających, których czarnorynkową wartość oszacowano na ponad 125 tys. zł. Obaj zatrzymani najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uzyskali informacje, że dwaj mężczyźni (27 i 28 l.) mieszkający na terenie ogródków rekreacyjnych mieszczących się na bydgoskim Szwederowie, mogą być zamieszani w handel narkotykami. Z dalszych policyjnych ustaleń wynikało, że planują oni „przerzut” większej partii środków odurzających do dalszej dystrybucji. Policjanci zorganizowali zasadzkę i czekali. Krótko przed 22.00 na teren ogródków wjechały dwa auta, po czym z jednego z nich wyciągnięte zostały i zaniesione do altany 3 pakunki. Chwilę później wkroczyli tam kryminalni. Gdy funkcjonariusze weszli do środka, mężczyźni byli w trakcie ważenia dostawy.

Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli oprócz wspomnianych paczek, również poporcjowany już w woreczki susz oraz biały proszek, dwie wagi, a także puste foliowe opakowania. Funkcjonariusze sprawdzili jeszcze altanę należącą do drugiego z mężczyzn, a mieszczącą się na tym samym terenie. Tam również zabezpieczyli biały proszek.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Zabezpieczony towar trafił do laboratorium kryminalistycznego komendy wojewódzkiej. Specjalistyczne badania wykazały, że w sumie kryminalni zabezpieczyli blisko 5,5 kg amfetaminy i prawie 0,6 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 125 tys. zł.

Dzisiaj policjanci doprowadzili do prokuratury obu zatrzymanych, gdzie najprawdopodobniej obaj usłyszą zarzuty.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony