Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaopatrywał środowisko pseudokibiców w narkotyki

Data publikacji 07.12.2011

W ręce wrocławskich policjantów wpadł mężczyzna podejrzewany o zaopatrywanie pseudokibiców wrocławskiej drużyny piłki nożnej w środki odurzające. Zatrzymany był ponadto poszukiwany listem gończym za przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, wagę do porcjowania narkotyków oraz woreczki do ich pakowania.

Policjanci wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców komendy wojewódzkiej we Wrocławiu w wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie i handel środkami odurzającymi. Zatrzymany to 36-letni wrocławianin, poszukiwany również listem gończym w celu doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego za przestępstwa narkotykowe.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna, który został zatrzymany na jednej z ulic wrocławskiego Grabiszynka, obracał się w środowisku pseudokibiców, zaopatrując ich w narkotyki. W chwili zatrzymania miał on przy sobie kilka woreczków z amfetaminą. W mieszkaniu 36-latka policjanci znaleźli także przedmioty świadczące o tym, że zajmował się dystrybucją środków odurzających, m.in. wagę elektroniczną służącą do porcjowania, a także woreczki do pakowania narkotyków.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Przypomnijmy, że za handel środkami odurzającymi grozi kara do 8, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony