Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice odpowiedzą za odpalenie rac świetlnych

Data publikacji 07.12.2011

Policjanci z Lubina i Legnicy zatrzymali dwóch pseudokibiców, którzy podczas meczu drużyn z Lubina i Warszawy odpalili na trybunach race świetlne. Zatrzymani to młodzi ludzie w wieku 20 i 25 lat. Teraz nie tylko odpowiedzą za złamanie przepisów, ale mogą zostać objęci zakazem wstępu na imprezy masowe. Za posiadanie i odpalenie materiałów pirotechnicznych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy wraz z pracownikami ochrony zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie oraz odpalenie rac świetlnych podczas imprezy sportowej. Do zdarzenia doszło w Lubinie podczas meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin i Legii Warszawa.

Spotkanie przebiegało spokojnie do pewnego momentu. Około 2 minut przed zakończeniem spotkania, w sektorze za jedną z bramek, kilku pseudokibiców odpaliło race świetlne. Funkcjonariusze po tym zdarzeniu rozpoczęli identyfikację osób odpowiedzialnych za posiadanie i odpalenie materiałów pirotechnicznych. Policjanci bezpośrednio po zakończeniu meczu zatrzymali dwóch pseudokibiców. Zatrzymani to mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego w wieku 20 i 25 lat.

Pseudokibice odpowiedzą za posiadanie i odpalenie materiałów pirotechnicznych, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Policja wnioskować będzie do prokuratury o zakaz wstępu na imprezy masowe oraz grzywnę.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony