Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradli 1600 litrów oleju napędowego

Data publikacji 07.12.2011

1600 litrów paliwa pochodzącego z kradzieży zabezpieczyli policjanci z posterunku w Sobieniach-Jeziory. W tej sprawie zatrzymano trzech mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

W zasadzkę zorganizowaną przez policjantów z komisariatu w Karczewie i posterunku w Sobieniach-Jeziory wpadło trzech mężczyzn. Dwóch z nich zostało zatrzymanych w nocy w seatach, którymi podróżowali. Do jednego z aut doczepiona była przyczepa z czterema beczkami ze skradzionym paliwem. Policjanci zabezpieczyli blisko 800 litrów oleju napędowego oraz jeden z samochodów.  Trzeci podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami gminy Osieck, mają od 29 do 41 lat.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych, w stodole u jednego z zatrzymanych odnaleziono kolejne 800 litrów oleju napędowego. Łącznie w tej sprawie policjanci zabezpieczyli 1600 litrów skradzionego paliwa. Wszystko wskazuje na to, że część zabezpieczonego oleju napędowego została skradziona z ciężarówki zaparkowanej na jednej ze stacji benzynowych pod Karczewem.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Odpowiedzą za kradzież za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony