Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zarzuty po zamieszkach 11 listopada

Data publikacji 08.12.2011

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kolejną osobę w związku z zajściami na Pl. Konstytucji, do których doszło 11 listopada br. 33-letniemu mężczyźnie już przedstawiono zarzut udziału w zbiegowisku i czynów chuligańskich. Za przestępstwa, jakich się dopuścił grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Śródmieścia przeglądając materiały video z zajść z 11 listopada stwierdzili, że niezamaskowany mężczyzna kilkakrotnie atakował kordon policji, rzucając się na funkcjonariuszy z pięściami. Policjanci ustalili, że był to 33-letni Michał L. Od tego momentu szukali mężczyzny. 1 grudnia tuż przed 7 rano Michał L. został zatrzymany w miejscu zamieszkania w podwarszawskim Piastowie. W związku ze złym samopoczuciem trafił do szpitala. Lekarz stwierdził, że stan mężczyzny wymaga tygodniowego pozostawienia go w szpitalu przy Nowowiejskiej. W związku z opinią lekarza czynności policyjne związane z zatrzymaniem zostały wstrzymane.

Wczoraj Michał L. został dowieziony ze szpitala do śródmiejskiej komendy. Policjanci przedstawili mu zarzut udziału w zbiegowisku połączony z czynem chuligańskim. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

(KSP / mw)
 

Film Kolejne zarzuty po zamieszkach 11 listopada

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejne zarzuty po zamieszkach 11 listopada (format flv - rozmiar 4.94 MB)

Powrót na górę strony