Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgubił wezwanie na miejscu przestępstwa

Data publikacji 08.12.2011

Kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali trzech młodych mężczyzn zamieszanych w sprawy napadów. Podczas ostatniego, jeden z nich na miejscu przestępstwa zgubił wezwanie. Policjanci zatrzymali podejrzanego i jego dwóch wspólników. Wszyscy usłyszeli zarzut popełnienia przestępstw rozbójniczych.

Od kilku tygodni kryminalni próbowali rozwiązać sprawy napadów na sklepy w Mińsku Mazowieckim. Pierwsze dwa napady miały miejsce 21 listopada tego roku. W obydwu przypadkach zamaskowany sprawca wszedł do sklepu i wymachując przedmiotem przypominającym broń palną, próbował wymusić na sprzedawcach, żeby wydali mu pieniądze. Po tym jak spotkał się ze zdecydowaną odmową ze strony sprzedawców, uciekał nic nie kradnąc.

Trzeci rozbój miał miejsce 5 grudnia. Tam do sklepu weszło trzech zamaskowanych osobników. Zastraszyli młodą kobietę pistoletem, ukradli drobne pieniądze z kasy i damskie biustonosze. Jeden z nich zgubił wówczas wezwanie do zapłaty grzywny.

Kilkanaście godzin później adresat niefortunnego wezwania, 25-letni Bartosz G., trafił do aresztu. Kryminalni wytypowali również jego wspólników. W areszcie osadzono dwóch 19-latków, Sebastiana S. i Sławomira M. Podczas przeszukania Sebastiana S. odnaleziono przy nim wagę elektroniczną i ponad 30 gramów marihuany. Kolejne 10 gramów narkotyku odnaleziono w jego mieszkaniu. Kryminalni sprawdzili też mieszkanie Sławomira M, gdzie odnaleźli atrapę pistoletu, który prawdopodobnie posłużył mężczyznom do popełniania przestępstw.

Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty. Sebastian S. - zarzut udziału w rozboju i nielegalnego posiadania środków odurzających. Zarzut udział w napadzie usłyszał też Bartosz G. Współudział w rozboju w sklepie odzieżowym udowodniono też Sławomirowi M. Oprócz tego mężczyzna usłyszał zarzut dwukrotnego usiłowania popełnienia rozboju w listopadzie tego roku.

Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzić teraz Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim. Śledczy z prokuratury będą prawdopodobnie wnioskować do sądu o tymczasowe aresztowanie całej trójki.

(KSP/js)

Film Zgubił wezwanie na miejscu przestępstwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zgubił wezwanie na miejscu przestępstwa (format flv - rozmiar 4.32 MB)

Powrót na górę strony