Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 08.12.2011

18-letni obywatel Czeczenii odpowie za usiłowanie zabójstwa taksówkarza przy użyciu noża. Jego 19-letni kolega za pobicie pokrzywdzonego. Takie zarzuty usłyszeli obaj zatrzymani po pościgu mężczyźni w związku z zajściem pod jednym z warszawskich klubów. Decyzją sądu obaj zatrzymani spędzą po 3 miesiące w tymczasowym areszcie.

Przypomnijmy, śródmiejski patrol Policji został wezwany po 3 nad ranem w niedzielę na ul. Świętokrzyską. Jak się okazało, doszło tam do pchnięcia nożem taksówkarza, podczas awantury wywołanej przez dwóch nastolatków z Czeczenii. Policjanci zaczęli natychmiast szukać opisanych przez świadków mężczyzn. Namierzyli ich na Marszałkowskiej, kiedy uciekali w kierunku Pl. Bankowego.

Młodzi ludzie (18 i 19 lat) zostali zatrzymani. Obaj mieli zakrwawione ubrania a przy 18-latku policjanci znaleźli nóż, który ten miał w kieszeni bluzy. Zatrzymani trafili do komendy przy Wilczej. Jak się okazało byli pijani, 18-latek miał promil alkoholu w organizmie, a jego kolega prawie 0,4 promila. W tym czasie ranny taksówkarz trafił do szpitala.

Z ustaleń śródmiejskich dochodzeniowców wynika, że cudzoziemcy byli kilkakrotnie wypraszani z lokalu, bo zachowywali się agresywnie. Ich ofiarą padł m.in. DJ, który grał w lokalu oraz klient restauracji. Pracownicy ochrony interweniowali kilkakrotnie w związku z zachowaniem nastolatków.

18-latkowi przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa, za co grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności. Jego znajomy odpowie za pobicie związane z uszkodzeniem ciała. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Film Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odpowie za usiłowanie zabójstwa (format flv - rozmiar 3.23 MB)

Powrót na górę strony