Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszowali recepty

Data publikacji 08.12.2011

Wyłudzali silne leki przeciwbólowe na podstawie sfałszowanych recept. Działali na terenie całego kraju, a w ręce policjantów wpadli w Kędzierzynie - Koźlu. Dwójce mieszkańców Działdowa (woj. warmińsko - mazurskie) za fałszowanie dokumentów i oszustwa grozi kara do 8 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek (5 grudnia) około godziny 13:30 na terenie osiedla Piastów w Kędzierzynie - Koźlu.

Pracownik apteki powiadomił policjantów, że młoda kobieta próbowała zrealizować podejrzanie wyglądającą receptę na refundowany silny lek przeciwbólowy.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępstwami Przeciwko Mieniu, którzy zajęli się tą sprawą, na podstawie zapisu monitoringu ustalili szczegółowy rysopis kobiety. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania i po kilku minutach na osiedlu Piastów zauważyli podejrzewaną. Dziewczyna była w towarzystwie młodego mężczyzny. Oboje zostali zatrzymani, a funkcjonariusze znaleźli przy nich czyste druki recept oraz silne leki przeciwbólowe stosowane między innymi w leczeniu onkologicznym. 21-latka i 24-latek są mieszkańcami Działdowa (woj. warmińsko - mazurskie).

Śledczy ustalili, że zatrzymani próbowali wyłudzić lek w 6 aptekach na terenie Kędzierzyna - Koźla oraz w 6 innych w Opolu. W dwóch placówkach udało im się go otrzymać.

Policjanci z Kędzierzyna - Koźla poprosili o pomoc kolegów z Działdowa, którzy w miejscu zamieszkania zatrzymanych przeprowadzili przeszukania. Policjanci zabezpieczyli recepty, leki oraz komputer podejrzanych.

Śledczy podczas przesłuchania ustalili, że para działała na terenie całego kraju. Zatrzymani tłumaczyli, że silnego leku używali jako substancji odurzającej. Z uwagi na duży obszar działania podejrzanych sprawa na charakter rozwojowy. Śledczy ustalają miejsca, gdzie zatrzymana para próbowała dokonać oszustw. Wszystko wskazuje na to, że lista 13 zarzutów fałszowania dokumentów oraz oszustw niebawem może się zwiększyć.

Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu/js)
 

Powrót na górę strony