Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca przemocy zatrzymany

Data publikacji 08.12.2011

Interwencja mokotowskich policjantów w mieszkaniu na terenie dzielnicy zakończyła trwającą od kilku miesięcy gehennę kobiety. Jej konkubent znęcał się nad nią ze szczególnym okrucieństwem. Andrzej R. bił swoją ofiarę oraz stosował przemoc psychiczną. W jego mieszkaniu oraz w samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli trzy jednostki broni oraz ponad 100 sztuk amunicji. Mężczyźnie, który został wczoraj tymczasowo aresztowany przez sąd grozi kara do 10 lat więzienia.

Około 4.00 nad ranem policjanci otrzymali telefon od kobiety, która twierdziła, że jest maltretowana i przetrzymywana w mieszkaniu przez swojego konkubenta. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Funkcjonariusze próbowali dostać się do mieszkania, ale nikt nie otwierał drzwi. Nie tracąc czasu, stróże prawa przy pomocy podnośnika straży pożarnej wjechali na górę, pod uchylone okno. Kiedy zajęli rozmową mężczyznę, znajdującego się w mieszkaniu, zgłaszająca interwencję kobieta, korzystając z okazji, otworzyła drzwi i wpuściła mundurowych do środka.

Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego mężczyznę. Uwagę mundurowych przykuła broń leżąca na regale. Kiedy dokładnie sprawdzili mieszkanie, pod poduszką znaleźli kolejną jednostkę, a przy zatrzymanym, w kieszeni kurtki jeszcze nabój. Andrzej R. został przewieziony do komendy. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie.Jak ustalili policjanci, 40-latek od kilku miesięcy znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad swoją konkubiną. Mężczyzna bił ją, podduszał, szarpał, krępował sznurkiem. Jego ofiara doświadczała również przemocy psychicznej. Kobieta była poniżana i zmuszana do określonego zachowania, najczęściej przez grożenie bronią. W samochodzie. 40-latka funkcjonariusze znaleźli jeszcze ponad 100 sztuk amunicji oraz kolejną jednostkę broni.

Andrzej R. został przesłuchany w prokuraturze, gdzie usłyszał zarzut. Wczoraj został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy. Zabezpieczona przez policjantów broń oraz amunicja zostanie przesłana do badań. Funkcjonariusze sprawdzą, czy mężczyzna posiadał ją legalnie. Za popełnione przestępstwo 40-latkowi grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

(KSP / ep)
 

Film Sprawca przemocy zatrzymany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Sprawca przemocy zatrzymany (format flv - rozmiar 3.32 MB)

Powrót na górę strony