Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł, a później usiłował przekupić

Data publikacji 08.12.2011

Policjanci ze świeckiej "drogówki" odzyskali volkswagena golfa, który - jak się okazało - został skradziony kilka godzin wcześniej w Niemczech. Funkcjonariusze usiłowali zatrzymać auto do kontroli na krajowej "jedynce", jednak kierujący nie zareagował na wyraźne ich polecenie i zaczął uciekać. Gdy został zatrzymany, usiłował jeszcze wręczyć policjantom łapówkę.

Wczoraj (7.12) około 12:00 w Morsku, w powiecie świeckim, policjanci z tamtejszej drogówki usiłowali zatrzymać do kontroli jadącego krajową "jedynką" volkswagena golfa. Mimo wyraźnego sygnału funkcjonariusza kierujący nie zareagował i zaczął uciekać w kierunku Gdańska. Policjanci ruszyli więc w pościg. Kierowca widząc, że nie jest w stanie uciec mundurowym, zatrzymał się w Nowych Marzach. Wkrótce wyszło na jaw, co było powodem takiego zachowania. Okazało się, że auto zostało skradzione w Niemczech kilka godzin wcześniej.

Kierowca, 20-letni obywatel Litwy, trafił do policyjnego aresztu. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty popełnienia dwóch przestępstw: kradzieży z włamaniem i przekupstwa, ponieważ usiłował jeszcze wręczyć funkcjonariuszom 170 zł "w zamian za wypuszczenie".

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony