Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna rozlewnia alkoholu

Data publikacji 08.12.2011

Ponad 600 litrów nielegalnego spirytusu, kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz sprzęt służący do rozcieńczania i rozlewania alkoholu zabezpieczyli w mieszkaniu 49-latka białostoccy policjanci. Teraz postępowaniem mężczyzny zajmie się sąd.

Wczoraj o godzinie 11.00 policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zapukali do drzwi jednego z domów w Czarnej Białostockiej. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mieszkający tam mężczyzna może nielegalnie zajmować się rozlewaniem alkoholu i sprzedażą papierosów. Podczas przeszukania mieszkania i garażu 49-latka funkcjonariusze znaleźli ponad 600 litrów czystego spirytusu o stężeniu wynoszącym powyżej 80% i kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz sprzęt służący do rozlewania i rozcieńczania alkoholu.

Szacunkowa wartość zabezpieczonych rzeczy to blisko 40 tysięcy złotych. W wyniku swojej działalności zatrzymany na miejscu mężczyzna, z tytułu niezapłaconych należności celnych i skarbowych, naraził Skarb Państwa na straty w wysokości prawie 50 tysięcy złotych. Teraz 49-latek za przechowywanie, rozlewanie i wprowadzanie do obrotu nielegalnego alkoholu i papierosów odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny i do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP Białystok / ep)
 

Powrót na górę strony