Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano nielegalną produkcję alkoholu

Data publikacji 09.12.2011

Policjanci z Kartuz zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zajmowali się nielegalnym wyrobem i dystrybucją alkoholu etylowego. W trzech magazynach funkcjonariusze zabezpieczyli 3 600 litrów spirytusu i 24 kilogramy tytoniu. Znaleziono również kilka tysięcy podrobionych etykiet.

W środę rano funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach przy współudziale policjantów Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą komendy wojewódzkiej oraz Urzędu Celnego w Gdyni i Gdańsku zatrzymali trzy osoby zajmujące się nielegalnym wytwarzaniem alkoholu etylowego. Funkcjonariusze wkroczyli na teren jednej z posesji w Żukowie w chwili, gdy mężczyźni rozlewali podrobiony spirytus do butelek.

Na terenie tej posesji znaleziono całą linię produkcyjną. Zabezpieczono ok. 420 litrów spirytusu przygotowanego do dystrybucji, 120-litrowe worki wypełnione pustymi plastikowymi butelkami oraz kilka tysięcy podrobionych etykiet.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn – mieszkańców Gdyni w wieku 47, 51 i 53 lat. Funkcjonariusze ustalili, że dom w Żukowie to nie jedyne miejsce, gdzie mężczyźni nielegalnie produkowali spirytus. W wyniku przeszukania kolejnych miejsc na terenie Gdyni, Gdańska i Malborka policjanci zabezpieczyli kolejne butelki z podrobionym spirytusem, łącznie 3 180 litrów. Zabezpieczono również 24 kilogramy tytoniu bez znaków akcyzy.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Odpowiedzą za nielegalny wyrób i wprowadzanie do obrotu wyrobów spirytusowych. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

(KWP w Gdańsku / js)

Opis filmu: spirytus, rozlewnia

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.1 MB)

Powrót na górę strony